X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

کنکور 1395
کنکور 1395
مشاوره تحصیلی کنکور انتخاب رشته کارشناسی ارشد تیزهوشان نکات مهم برای داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۳۹۵:گرچه عملکرد داوطلبین بر سر جلسه کنکور بسیار مهم و یکی از عوامل موفقیت داوطلبین است، اما اگر داوطلب از&nb
نوشته شده در تاريخ 1395/4/26 توسط khanemoshavere | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 6 بار | اشتراک گذاری :


نکات مهم برای داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۳۹۵:

گرچه عملکرد داوطلبین بر سر جلسه کنکور بسیار مهم و یکی از عوامل موفقیت داوطلبین است، اما اگر داوطلب از انتخاب رشته درست آگاهی نداشته باشد، چه بسا فرصت قبولی در یک رشته و دانشگاه خوب را در نتیجه عدم آشنایی با رشته ها، دانشگاه ها و عدم دریافت مشاوره تحصیلی کنکور از دست خواهد داد، بنابراین مشاورین تحصیلی خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان به توضیحاتی پیرامون انتخاب رشته در ادامه سایر مطالب مشاوره ای این مرکز مشاوره تحصیلی می پردازند.

باید گفت که مشاورین تحصیلی خانه مشاوره تحصیلی ایرانیان عوامل موثر و نکات قابل توجه درباره انتخاب رشته کنکور را به شرح زیر مطرح خواهند نمود.

انتخاب رشته دانشگاهی امری حساس و تعیین کننده مسیر زندگی فرد می باشد، چراکه آینده رفاهی، شغلی و حتی گاهی روانی آن شخص به نوع انتخاب رشته وی در دانشگاه (جهت ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)  بر می گردد.

باید بدانید که برخی مشاورین تحصیلی بر این اعتقاد هستند که رشته تحصیلی بر شهر و دانشگاه محل تحصیل ارجحیت دارد، استدلال این گروه از مشاوران نیز این است که در آینده از دانشگاه و شهر محل تحصیل سوال نمی شود بلکه این رشته تحصیلی است که مورد توجه قرار دارد و کار و زندگی فرد به رشته تحصیلی انتخابی بستگی دارد و اگر اولویت این مورد رعایت نگردد، چهار سال از عمر و مسیر زندگی فرد تغییر خواهد نمود.

معمولا گفته می شود که بسیاری از دانش آموزان تیزهوشان در دانشگاه ها و رشته های بسیار خوب قبول می شوند اما در حالت کلی باید بدانید که این امر مقدار زیادی بستگی به تلاش و زحمت آنها نیز دارد.

توصیه می گردد که داوطلب در مورد رشته، تفاوت میان رشته ها، محیط دانشگاه و بازار کار هر رشته اطلاعات کافی به دست آورد و همچنین تفاوت میان آموزش عالی و مدرسه را بایستی به طور کامل برای خود روشن نماید تا با ورود به دانشگاه دچار بحران و تعارض نگردد.

علت تاکید بر مطلب فوق این است که بسیار دیده شده است که بیشترین میزان افت تحصیلی در ترم اول دانشگاه رخ می دهد، چراکه حجم دروس بالا رفته و مدت زمان ترم تحصیلی نیز کوتاه تر شده است. همچنین دانش آموز تازه دانشجو شده با شرایط و ضوابط دانشگاه آشنا نمی باشد، لذا شوک زدگی و به تبع آن افت تحصیلی محتمل است، از همین روی، آگاهی داوطلب از نظام آموزش عالی، پیش از ورود به دانشگاه از ضروریات محسوب می گردد.

در نهایت توصیه می گردد که به سایت های اطلاع رسانی دانشگاه ها، مطالعه کتاب های مرتبط، صحبت با مشاورین تحصیلی و اساتید و دانشجویان بپردازید تا بدین ترتیب سطح آگاهی خود از دانشگاه و محیط آن را به دست آورید.


http://www.khanemoshavere.com

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
,,,
.: Weblog Themes By blogskin.ir :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی